Jak dbać o białe sneakersy?

Jak czyścić buty, gdy już pojawiły się zabrudzenia?

Buty sportowe już od dawna nie są zarezerwowane dla osób aktywnych fizycznie. Stały się nieodłącznym elementem codziennej mody. To zasługa równowagi pomiędzy estetycznym wyglądem a wygodą na najwyższym poziomie. Co więcej, takie buty mogą być z powodzeniem zestawiane z różnorodnymi stylizacjami. W wielu przypadkach sprawdzają się nawet w połączeniu z marynarką czy sukienką.

Sneakersy wyjątkowo często występują w białych wersjach kolorystycznych. Wiele kultowych modeli spod szyldu Nike czy Adidasa prezentuje się najkorzystniej właśnie w jasnej tonacji. Ta niestety nie idzie w parze z trwałością. Biel bardzo szybko się brudzi, więc buty mogą wydawać się zaniedbane, choć są właściwie prawie nowe. To jeszcze nie jest wystarczający powód, aby rezygnować z modeli w jasnej wersji kolorystycznej. Na pewno jednak trzeba bardziej przyłożyć się do pielęgnacji, aby obuwie jak najdłużej zachowało swój pierwotny urok. Dowiedz się, w jaki sposób skutecznie dbać o kondycję białych butów sportowych.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Jeszcze przed pierwszym wyjściem z domu warto zabezpieczyć nowe buty przed zabrudzeniami. W tym celu należy sięgnąć po impregnat. Taki preparat możesz kupić w naszych sklepach zlokalizowanych w Centrum Kowale oraz Galerii Manhattan. Gdy już zaopatrzysz się w taki środek, równomiernie spryskaj całą powierzchnię buta. Najlepiej zrobić to przed domem albo na balkonie, żeby duszący zapach nie wypełnił wnętrza pomieszczenia. Po zakończeniu operacji pozostaw buty do wyschnięcia.

O skuteczności impregnatu możesz przekonać się, przeprowadzając test w domowych warunkach. Spróbuj polać cholewkę odrobiną wody. Płyn powinien natychmiast spłynąć na boki, zupełnie jakby odpychała go jakaś niewidoczna siła. Dzięki temu niestraszne będzie Ci błoto i wilgoć podczas spacerów. Impregnację warto powtórzyć raz na tydzień, aby obuwie zawsze posiadało warstwę ochronną.

Jak czyścić buty, gdy już pojawiły się zabrudzenia?

Czasem jest już za późno na profilaktykę albo zanieczyszczenia były na tyle intensywne, że zdołały sforsować barierę wytworzoną przez impregnat. Wówczas należy reagować jak najszybciej. W przypadku białego obuwia kluczową kwestią jest zachowanie regularności przy pielęgnacji. Gdy wracasz do domu i dostrzegasz zabrudzenia, nie odkładaj czyszczenia na później. Jeśli będziesz zwlekać, brud wniknie głębiej w strukturę materiału i czyszczenie okaże się trudniejsze. Warto zatem interweniować, dopóki zabrudzenia są jeszcze świeże.

Na początek zaopatrz się w szare mydło. Do rozprowadzenia piany nie używaj jednak szczotek z twardymi włóknami. Mogą one uszkodzić skórzane elementy. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie gąbka, szczotka z miękkim włosiem albo ściereczka. Pocieraj powierzchnię aż do usunięcia brudu. Później możesz osuszyć obuwie ręcznikiem i nałożyć odrobinę pasty przeznaczonej do białej skóry. Taki produkt przyczyni się do jeszcze skuteczniejszej ochrony materiału.

Jeżeli chcesz wyczyścić podeszwę, możesz zastosować mleczko przeznaczone do czyszczenia łazienkowych sanitariatów. Zwróć jednak uwagę, aby preparat nie miał styczności ze skórzaną cholewką. Po zakończeniu czyszczenia należy pozostawić obuwie do wyschnięcia w miejscu, gdzie panuje temperatura pokojowa i nie występuje nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne. Dzięki zastosowaniu tych wskazówek unikniesz powstawania nieestetycznych, żółtych zacieków.

Co zrobić, kiedy domowe metody zawodzą?

Niektóre zabrudzenia mogą okazać się na tyle uporczywe, że w żaden sposób nie możesz ich usunąć. Wówczas warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Fachowcy z zespołu Royal’s Key mają do dyspozycji specjalistyczne środki czyszczące. Nie do przecenienia jest również ich pokaźne doświadczenie i fach w ręku. Dzięki połączeniu tych atutów możliwe jest sprawne i skuteczne doprowadzenie zabrudzonych butów do ładu. Cała operacja rozpocznie się od kompleksowej renowacji. Po pozbyciu się brudu obuwie zostanie zabezpieczone przy pomocy renomowanego impregnatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *