Jak przygotować obuwie na nowy sezon? Naprawa i konserwacja butów u szewca

Profesjonalne usługi szewskiecieszą się dużą popularnością – szczególnie w okresach przejściowych pomiędzy kolejnymi porami roku. Wymiana fleków, zelówek, naprawa paska, odświeżenie koloru czy impregnacja mogą sprawić, że zakup nowej pary obuwia okaże się niepotrzebny. Dzięki takiemu odświeżeniu buty często wyglądają jak nowe. Warto więc skorzystać z usług firmy Royal’s Key & Home, aby przygotować swoje obuwie na nadchodzący sezon!

Z jakich usług warto skorzystać przed rozpoczęciem wiosny?

Przygotowanie butów na nowy sezon to ważny krok. Każdy chce się bowiem cieszyć jak najwyższym komfortem chodzenia i nienagannym wyglądem obuwia, a to nie zawsze jest łatwe, jeśli spędziło ono kilka ostatnich miesięcy w szafie czy pudełku. Właśnie dlatego warto urządzić przegląd butów przed każdym nowym sezonem. Należy sprawdzić, czy obcasy dobrze trzymają się podeszew, jaki jest stan wkładek oraz czy wszelkie zamki, rzepy, paski i klamerki działają prawidłowo, a sznurowadła są odpowiednio dobrane i niezniszczone.

Wiosna słynie z dość nieprzewidywalnej pogody. Jednego dnia temperatura za oknem spada do zera, a następny wita nas ciepłym słońcem. Warto w tym okresie dodatkowo zabezpieczyć się przed tymi nieoczekiwanymi zmianami i zdecydować się na profesjonalną konserwację butów. Jakie prace warto zlecić w punkcie usługowym? Możesz rozważyć między innymi:

  • odświeżenie koloru i czyszczenie butów z nubuku lub zamszu przy użyciu specjalnego sprayu dopasowanego kolorystycznie; 
  • zabezpieczenie skórzanych butów przed wilgocią za pomocą impregnatu lub wosku, który chroni materiał przed deszczem i przemakaniem;
  • wymianę wkładek do butów, jeśli są zniszczone lub zużyte – nowe wkładki zwiększają komfort i higienę użytkowania;
  • sprawdzenie podeszwy – szewc ocenia stan podeszwy i wymienia ją, jeśli jest zużyta;
  • naprawę drobnych uszkodzeń, takich jak przetarcia, ubytki czy odklejające się elementy;
  • sprawdzenie sznurowadeł i sprzączek – jeśli są zniszczone, szewc wymienia je na nowe.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat przygotowania butów do nowego sezonu?

Wymiana fleków w butach damskich i męskich

Szewcy i kaletnicy zatrudnieni w Royal’s Key & Home oferują profesjonalne usługi wysokiej jakości – w tym naprawę i konserwację butów. Warto skorzystać z ich doświadczenia, aby przygotować obuwie na wiosnę czy inną porę roku. Jednym z elementów tego procesu jest wymiana fleków i zelówek na nowe. Fleki wbutach na płaskiej podeszwie zużywają się wolniej niż w szpilkach, jednak co pewien czas trzeba je wymienić. Szewc usuwa stare flekiza pomocą kombinerek, delikatnie wyciągając je z obcasów. Wymaga to dużej precyzji i doświadczenia, więc trudno wykonać tę czynność samemu – stwarzałoby to ryzyko uszkodzenia obcasów.

Nowe fleki wbija się prostopadle do podstawy obcasów, używając przy tym młotka, aby je dokładnie zamocować. Zeszlifowanie pilnikiem ewentualnych odstających części pozwala uzyskać równą powierzchnię.

Naprawy kaletnicze

Przed nowym sezonem warto dokonać dokładnego przeglądu wszystkich klamerek i sprzączek na butach oraz sprawdzić stan pasków. Naprawa kaletnicza obuwia to przywracanie pełnej funkcjonalności, nienagannego wyglądu i trwałości tym elementom. W zakres naprawy kaletniczej może wchodzić między innymi wymiana zamka błyskawicznego. Jeżeli jest on uszkodzony, kaletnik zastępuje go nowym. W razie potrzeby specjalista naprawia też podeszwy zapadnięte pod piętą lub wstawia łaty punktowe na przetarciach.

Klienci często pytają, czy istnieje możliwość wymiany sprzączek przy paskach. Kaletnik może zaproponować wymianę sprzączek w paskach damskich i męskich, a także dorobić dodatkowe dziurki w pasku, bądź skrócić go w zależności od potrzeb.

Środki do konserwacji obuwia

W warsztatach Royal’s Key & Home oferujemy doskonałej jakości środki do pielęgnacji obuwia. To między innymi preparaty w sprayu z nanocząsteczkami, które chronią obuwie z naturalnej skóry zamszowej i nubuku, oraz pasty z naturalnymi woskami w składzie. Chronią one buty przed wpływem niekorzystnych warunków pogodowych, z jakimi często mamy do czynienia zarówno na wiosnę, jak i jesienią czy zimą. Doświadczona kadra nie tylko naprawia, lecz także doradza w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *