Szewc „złota rączka” Gdańsk – drobne naprawy od ręki

Zakład stacjonarny Royal’s Key & Home typu „złota rączka” specjalizuje się w drobnych naprawach akcesoriów. Usługi szewskie, naprawa obuwia, wymiana fleków i zelówek, a także naprawy kaletnicze wykonywane są starannie i w krótkim terminie. Większość usług zlecimy na poczekaniu, a na inne trzeba będzie poczekać kilka dni. Co naprawimy w zakładzie szewskim typu „złota rączka”? Jakie akcesoria warto oddać do naprawy? Czy naprawianie butów się opłacalna?

Szewc „złota rączka”

Szewc w punkcie napraw drobnych solidnie i szybko wymienia fleki w butach damskich i zelówki w butach męskich. Fleki i zelówki to części podeszwy, które najszybciej się zużywają. Mimo to, buty można szybko i niedrogo przywrócić do pierwotnego wyglądu, oddając je do szewca. Drobna naprawa obuwia poprawia wygląd butów oraz znacząco podnosi jakość użytkowania, dlatego często korzystamy z tego typu usług. 

Odświeżanie cholewek i renowacja obuwia 

Możliwe jest również odświeżenie nieco podniszczone cholewki i skorzystać z fachowego doradztwa. Bez obaw powierzamy naprawę obuwia i wykonanie usług, gdy wiemy, że buty trafiają w doświadczone ręce. Drobne naprawy przywrócą obuwiu estetyczny wygląd, a dzięki temu buty będą prezentowały się, jak nowe! 

Oto jakie naprawy wykonuje szewc „złota rączka”:

  • Wymiana fleków, zelówek i obcasów;
  • Wymiana zamka błyskawicznego, oczek i nitów;
  • Zeszycie maszynowe obuwia;
  • Podklejenie łatek i zaklejenie dziur;
  • Wymiana gumek, rzepów, haków;
  • Renowacja i impregnowanie obuwia.

W razie wątpliwości, czy opłaca się naprawiać zużyte obuwie, warto skorzystać z fachowej pomocy szewca. Jeśli chodzi o nasze ulubione buty, to z pewnością trudno będzie się z nimi rozstać. Istnieje jednak duża szansa, że szewc dysponujący nowoczesnymi maszynami i zapasowymi akcesoriami, jest w stanie naprawić buty i nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na nową parę. 

Jak dopasować buty kupione w nieodpowiednim rozmiarze? 

Na warsztat szewski trafiają również nowe buty, które zostały zakupione w nieodpowiednim rozmiarze. Coraz częściej kupujemy buty przez Internet, nie przymierzając ich wcześniej. Stąd łatwo o zamówienie obuwia o jeden rozmiar za ciasnego lub butów zbyt luźnych. Na szczęście niedopasowane buty można odesłać do sklepu lub sprawdzić w zakładzie szewskim, czy uda się je dopasować. 

Szewc „złota rączka” świadczy usługi rozbicia i rozciągania zbyt ciasnych butów. Tego typu zabieg trwa zazwyczaj kilka dni. W większości obuwia możliwe jest rozbicie od milimetra do kilku. Trzeba również liczyć się z tym, że do rozciągania i rozbicia nadają się tylko te buty które, nie mają zbyt dużej ilości przeszyć i są z dobrej gatunkowo skóry. W przypadku obuwia syntetycznego rozciąganie i rozbijanie może okazać się niemożliwe. 

Pragmatycznie jednak należy zakupić obuwie dopasowane do stopy. A jeśli zakupimy zły rozmiar wymienić w sklepie na właściwy.

Z usługi korzystają również osoby, które zyskały kilka dodatkowych kilogramów. Gdy ulubiona para butów zrobiła się ciasna i uwiera, można je oddać do szewca i poprosić o delikatne rozciągnięcie oraz rozbicie np. na pięcie. 

Dopasowanie wkładek do luźnych butów

W odwrotnym przypadku, gdy nasze buty są za duże, także znajdzie się sposób. Jeśli poprosimy szewca złotą rączkę o pomoc, na pewno zaproponuje odpowiednie wkładki do butów. Warto zdać się na fachowe doradztwo i skorzystać z pomocy szewca w wyborze właściwych wkładek. Do dyspozycji jest bowiem wiele rozmaitych materiałów i kształtów. Wyróżnia się następujące typy: wkładki do butów sportowych z warstwą miękkiej pianki, wkładki silikonowe do szpilek, podpiętki, wkładki do butów turystycznych, wkładki z korka naturalnego, wkładki żelowe na piętę i pod palce. Koszt zakupu zwykłych wkładek z filcu o grubości 0,5 cm do botków lub kozaków jest niewielki, a dzięki nim buty zmniejszą się o pół lub jeden rozmiar i nie będą już luźne na stopie. Przy okazji warto zaopatrzyć się w środki do pielęgnacji obuwia. 

Z jaką naprawą do szewca-kaletnika?

Szewc — kaletnik dysponuje szerszym zakresem usług i maszynami, dzięki którym istnieje możliwość skorzystania z szycia maszynowego szewskiego i kaletniczego. Kaletnik to obecnie coraz rzadziej spotykana specjalizacja. Niegdyś był to rzemieślnik wykonujący akcesoria skórzane, takie jak torby, paski, portfele, portmonetki i inne przedmioty codziennego użytku. Obecnie usługi kaletnicze wykonuje również szewc „złota rączka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *