Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów?

Z pozoru mogłoby się wydawać, że nieprzyjemny zapach butów to błahy problem. W praktyce może on jednak zamienić spotkanie z bliskimi w bardzo krępującą sytuację. Odwiedziny w domu rodziny bądź znajomych i perspektywa zdjęcia butów zaczynają wówczas napawać lękiem. Poczucie wstydu może nawet skłaniać do chęci zapobiegania takim sytuacjom i, w efekcie, do ograniczania liczby wizyt. Nie warto jednak rezygnować z przyjemnych chwil ze względu na brzydki zapach butów. Lepiej poszukać rozwiązania tego problemu. Na szczęście istnieje wiele metod, by mu zaradzić. Sprawdź, co możesz zrobić, by nie martwić się dłużej przykrym zapachem.

Poszerz swoją garderobę

Czasem można ulegać pokusie noszenia codziennie tych samych butów ze względu na wygodę albo to, że pasują do wielu stylizacji. Warto jednak pamiętać, że zabudowane obuwie ogranicza przepływ powietrza. W konsekwencji skóra „nie oddycha” i zaczyna się pocić. W tej sytuacji wewnątrz buta zaczynają się gromadzić bakterie. Regularne wkładanie tej samej pary obuwia sprawia, że drobnoustrojów stopniowo przybywa. W konsekwencji z butów zaczyna dolatywać nieprzyjemny zapach.

Dobrym rozwiązaniem jest zatem zaopatrzenie się w kilka par obuwia. Wówczas należy naprzemiennie zakładać poszczególne buty. Jeżeli jednego dnia nosisz daną parę, pozostaw ją później w domu na 1–2 dni, zanim sięgniesz po nią ponownie. W ten sposób możesz zapobiec pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu. Poza tym taka praktyka wpływa też korzystnie na kondycję obuwia. Ponieważ wszystkie pary są noszone równie często, nie niszczą się tak szybko i z całą pewnością możesz oczekiwać, że posłużą Ci znacznie dłużej.

Jak pozbyć się zapachu z butów? Poznaj domowe sposoby

Może okazać się, że rozwiązanie problemu cały czas znajdowało się na wyciągnięcie ręki, ale nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Niektóre elementy wyposażenia i artykuły spożywcze pozwalają na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z butów. Poznaj dostępne możliwości i przekonaj się o ich skuteczności.

Włóż buty do zamrażarki

Wkładanie nieświeżych ubrań do pralki stanowi naturalny odruch wielu osób. Okazuje się jednak, że narażanie delikatnych tkanin na oddziaływanie wysokiej temperatury i intensywne wirowanie nie zawsze jest konieczne. Zadowalający rezultat można uzyskać również przy pomocy zamrażarki. Podobnie wygląda to w przypadku butów.

Ujemna temperatura pozwala na pozbycie się bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach. Możesz mrozić obuwie za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba.

Soda oczyszczona do butów

Ta niepozorna substancja chemiczna potrafi zdziałać cuda. Soda oczyszczona jest wykorzystywana w wielu sytuacjach związanych z czyszczeniem. Może być również zastosowana, kiedy doskwiera Ci brzydki zapach butów. W tym przypadku wystarczy wsypać proszek do środka obuwia. Następnie pozostaw go tak na kilka godzin. Najlepiej zrobić to w nocy. Ten zabieg może znacząco pomóc w rozwiązaniu problemu.

Sięgnij po szałwię oraz lawendę

Obie rośliny wyróżniają się niezwykłymi właściwościami antybakteryjnymi. Zasady postępowania są podobne jak w przypadku sody oczyszczonej. Zaopatrz się w liście szałwii lub lawendy, a następnie połóż je na wkładkach wewnątrz butów. Pozostaw obuwie na noc i sprawdź efekty kolejnego dnia.

Wykorzystaj herbatę

Herbata w torebkach może pomóc Ci pozbyć się przykrego zapachu z butów z dwóch różnych powodów. Po pierwsze torebki doskonale nadają się do pochłaniania wilgoci. Po drugie ich intensywny aromat pozwala na zamaskowanie nieprzyjemnego zapachu.

Skórki cytrusów

To rozwiązanie tymczasowe, które pomoże Ci w walce z nieprzyjemnym zapachem o nieco mniejszym natężeniu. Skórki pomarańczy, cytryn i grejpfrutów pachną pięknie i bardzo intensywnie. Umożliwią one ukrycie przykrej woni, ale nie zlikwidują źródła problemu.

Specjalistyczne preparaty

Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych środków stworzonych z myślą o rozwiązaniu problemu nieprzyjemnego zapachu z obuwia. Na korzyść tego rozwiązania przemawia przede wszystkim jego skuteczność. Po zastosowaniu wysokiej jakości odświeżacza do butów szybko zauważysz efekty. Co więcej, skład takiego preparatu wcale nie musi opierać się na samej chemii. W wielu przypadkach produkty te zawierają i naturalne, i sztuczne składniki. Dzięki takiej kompozycji udaje się połączyć efektywność z brakiem szkodliwego wpływu na skórę oraz samo obuwie. W naszych salonach możesz zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty przeznaczone do likwidowania przykrego zapachu butów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *